Noć muzeja u Saloni protekla je u znaku Eynara Dyggvea, danskog arhitekte i počasnog građanina grada Solina.
Na počeku programa je otvorena tradicijska Kuća Parać koju je Grad Solin ustupio na korištenje Arheološkom muzeju u Splitu za potrebe obavljanja arheoloških radova te za prihvat posjetitelja. Kuća je sagrađena 1863. godine, a smještena je na ostacima sjevernog dijela antičkog amfiteatra.
Okupljene posjetitelje su pozdravili Ante Jurčević, ravnatelj Arheološkog muzeja u Splitu i Ivica Rakušić, dogradonačelnik grada Solina. Muzejska savjetnica, Ema Višić Ljubić, je govorila o radu Ejnara Dyggvea koji je dugi niz godina sudjelovao u istraživanjima Salone.
U Kući Parać, koja je i izložbeni i galerijski prostor, rad Ejnara Dyggvea je predstavljen kroz panoe izložbe autorica A. Haslund Hansen i V. Kovačić, rekonstrukcije salonitanskih lokaliteta i dokumentarni film Bogdana Žižića 'Ejnar Dyggve - Civis salonitanus'.
Tijekom svog plodonosnog rada Dyggve je surađivao s nizom hrvatskih stručnjaka poput don Frane Bulića, fra Luje Maruna, Mihovila Abramića, Ljube Karamana, Duje Rendića Miočevića, Branimira Gabričevića te Jerka i Tomislava Marasovića.
Povodom stote obljetnice njegova rođenja, kao počasnom građaninu grada Solina, postavljena mu je i spomen ploča u Tusculumu u kojem je boravio za vrijeme istraživanja u Saloni.
U sklopu manifestacije Noć muzeja u Saloni, otrivena je bista Ejnara Dyggvea, poklon obitelji Marasović, koja je do sada bila izložena u Mediteranskom centru za graditeljsko. Bistu je otkrio Blaženko Boban, splitsko dalmatinski župan, a o sjećanjima na Dyggvea je govorila Marija Bošković, kćerka Mirjane i Jerka Marasovića.
Noć muzeja završila je na najbolji mogući način - Šetnjom s don Franom. U toj igrano dokumentarnoj predstavi, Nino Švonja, kustos epigrafičke zbirke Arheološkog muzeja, uz pomoć glumaca Nike Petrović, Franje Đakovića, Andree Majica, Matka Elezovića i Ivana Medića oživljava lik neumornog don Frane Bulića i vodi nas u vrijeme u kojem je živio. Koliko su u tome uspjeli najbolje svjedoči činjenica da je 40-ak posjetitelja sat i pol vremena šetalo po Saloni usprkos buri i ledena 4 stupnja. A svi maleni posjetitelji, kojima hladnoća nimalo nije smetala, bili su složni u tome kako im je sve, ama baš sve, bilo super.